Nuhiu vjen me dy gola fantastik në fitoren e Sheffieldit

  • 30.03.2018
Nuhiu vjen me dy gola fantastik në fitoren e Sheffieldit

Me tu kthyer nga Përfaqësuesja e Kosovës, ku zhvilloi dy ndeshje shumë të mira, Nuhiu ka shënuar në Angli.

Vetëm tri ditë më parë luajti për Kosovën, por Nuhiu e ka nisur nga minuta e parë ndeshjen e javës së 39-të në Championshipin anglez për Sheffield Wednesday.


Sheffield ishte nikoqire e Preston ku arriti fitore të rëndësishme 4-1.

Serinë e golave e hapi sulmuesi nga Presheva, Atdhe Nuhiu kur shënoi në minutën e 50-të.

E për golin e dytë personal në këtë takim, Nuhiu u përkujdes në minutën e 91-të pas një deportimi të mrekullueshëm individual dhe me një goditje të saktë mposhti portierin mysafir.

Falë dy golave të sotëm, Nuhiu është ngjitur në kuotën e gjashtë golave në kampionat.

Në ndeshjen e radhë Nuhiu dhe skuadra e tij do të luajnë në udhëtim tek Sunderland. /Telegrafi/

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë