Neymar suspendohet me tri ndeshje për një postim në Instagram

Ylli i PSG fyen zyrtarët e ndeshjes pas humbjes së debatueshme të tij ndaj Manchester United dhe do të humbasë gjysmën e fazës së grupit të sezonit të ardhshëm.

Neymar i është dhënë një ndalim prej tri ndeshjeve të Ligës së Kampionëve për një postim të Instagram pas humbjes së Paris Saint-Germain për Manchester United në të cilën ai ofendoi zyrtarët e ndeshjes pas humbjes së diskutueshme të tij.

Zyrtarët i dhanë Unitedit një ndëshkim në kohën e ndalimit në Parc de Princes pas një rishikimi të VAR përcaktoi një goditje Diogo Dalot goditi krahun e Presnel Kimpembe. Marcus Rashford shënoi në pjesën e parë të goditjes, për të barazuar rezultatin me 3-3.

Ai përfundoi një kthesë tronditëse përreth së cilës PSG humbi një avantazh 2-0 të fituar në ndeshjen e parë në Old Trafford dhe i dërgoi kampionët e Ligue 1 në shtëpi.

“Kjo është një turp!” Neymar shkroi në ‘story’ të tij në Instagram.

“Dhe UEFA ende zgjedh katër djem që nuk dinë asgjë për futbollin për të shqyrtuar vendimin e VAR në lëvizje të ngadalta … se hendbolli thjesht nuk ekziston!”, tha Neymar.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.