Neymar rikthehet brenda 2-3 javëve

31.03.2018

Braziliani ka humbur disa sfida të rëndësishme deri më tani me Paris Saint-Germain duke përfshirë edhe ato kundër Real Madridit. Por, trajneri i skuadrës franceze ka marrë lajme të mira nga stafi mjekësor në lidhje me futbollistin brazilian. Unai Emery ka deklaruar se ka biseduar me lojtarin dhe se brenda disa javëve pritet të jetë […]

Neymar rikthehet brenda 2-3 javëve Foto: Ilustrim

Braziliani ka humbur disa sfida të rëndësishme deri më tani me Paris Saint-Germain duke përfshirë edhe ato kundër Real Madridit.

Por, trajneri i skuadrës franceze ka marrë lajme të mira nga stafi mjekësor në lidhje me futbollistin brazilian.

Unai Emery ka deklaruar se ka biseduar me lojtarin dhe se brenda disa javëve pritet të jetë në fushën e blertë.

“Kam folur me Neymarin këto ditë dhe më ka thënë se është mirë dhe po diskutonim rreth finales. Ai do të konsultohet me mjekët dhe mund të vijë në Paris këto 2-3 javë”, u shpreh Emery.

Ndryshe, sulmuesi gjithnjë e më tepër po raportohet se gjatë verës do të trasnferohet te skuadra e Realit.

Neymar deri më tani ka pasur njëzet paraqitje për nënkampionin e Ligue 1 dhe ka shënuar 19 gola. /Telegrafi/