Neymar refuzon të largohet nga Paris Saint-Germain

Klubi francez duhet të ulë faturën e pagave.

Neymar refuzon të largohet nga Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain duhet të heqë dorë nga një numër lojtarësh dhe Neymar është në mesin e kandidatëve, duke pasur parasysh pagën e tij të lartë dhe tarifën e lartë që do të tërhiqte.

Megjithatë, braziliani nuk ka dëshirë të largohet, pasi ka kujtuar të gjithë të lidhur me klubin parisien që i janë afruar se nuk ka në plan të largohet nga kryeqyteti francez.


Neymar fiton rreth 50 milionë euro bruto në sezon, sipas L’Equipe, një rrogë që pak klube në Evropë do të ishin në gjendje t’ia ofronin atij.

E vetmja gjë që është e qartë për PSG-në për momentin është se Kylian Mbappe ka nënshkruar rinovimin e kontratës deri në vitin 2025. Kjo dhe se Luis Campos është bërë këshilltari i ri sportiv i klubit.

Pas kësaj, janë të gjitha të panjohura duke qenë se UEFA ka kërkuar shpjegim për bilancin e klubit, i cili tregon një humbje prej 224 milionë eurosh.

Pasoja e parë e gjithë kësaj është nevoja që klubi i Katarit të fillojë të lehtësojë skuadrën e tyre, e cila sipas presidentit të LaLigës, Javier Tebas, ka më shumë se 600 milionë euro shpenzime pagash, në mungesë të rritjes së konsiderueshme në përqindje në kontratën e re të Mbappes.

PSG do të kishte prioritet shitjen e Neymar ndaj asaj të Leo Messit, me këtë të fundit që i ka mbetur vetëm një vit nga kontrata e tij, ndërsa braziliani do të sillte një tarifë të madhe.

Ka shumë trazira në PSG këto ditë, dhe shumë pak lojtarë janë të sigurt për të ardhmen e tyre për shkak të fushatës zhgënjyese evropiane që kaluan sezonin e kaluar.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë