Çlirim Gashi
09.07.2019, 11:43

‘Neymar mund të largohet nga PSG’

Drejtori sportiv pranoi se gjigantët francezë janë të gatshëm të negociojnë një transferim, por thanë se nuk ka pasur oferta për të.

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain, Leonardo ka thënë se Neymar mund të largohet nga klubi por thotë se nuk ka pasur oferta pavarësisht bisedimeve “sipërfaqësore” me Barcelonën.

E ardhmja e Neymar në PSG ka qenë në dyshim këtë verë mes raporteve që ai dëshiron të kthehet në Barcelonën e tij të mëparshme, ndërsa Real Madridi është gjithashtu i lidhur.

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu tha javën e kaluar se braziliani dëshiron të largohet nga kampionët e Ligue 1, megjithëse ai hodhi poshtë shanset e tij për ta blerë atë, sepse “PSG nuk dëshiron që ai të shkojë”.

LEXO PO ASHTU:  Granit Xhaka kandidat për kapiten të Arsenalit

Por Leonardo ka bërë të ditur se tani kampionët francezë janë të gatshëm ta lënë atë të largohet nëse një klub i përgjigjet çmimit të kërkuar.

Potenciali dhe kushtet që ofrojnë bizneset e Suharekës

Produktet gjithmonë janë prodhuar me një pasion të madh për luksin dhe rehatinë si dhe në përshtatje me prirjet më të fundit të dizajnit.

“Neymar mund të lërë PSG, nëse ka një ofertë që i përshtatet të gjithëve”, tha Leonardo për Le Parisien.

“Por deri më sot, nuk e dimë nëse dikush dëshiron ta blejë atë ose me çfarë çmimi. E gjithë kjo nuk bëhet për një ditë, kjo është e sigurt.