Neymar mund të bllokojë Hazardin nga Real Madrid

Të dy lojtarët nuk shihen si të përputhshëm dhe Madridi i jep përparësi yllit të PSG.

Ardhja e Neymar mund të bllokojë çdo mundësi për Eden Hazard që të transferohet në Real Madrid këtë verë, sipas Don Balon.

Presidenti i Madridit, Florentino Perez, është i njohur të ketë çmuar arritjen e yllit të PSG në Bernabeu, por Hazardin e ka neglizhuar mundësin e tij, dhe beson se të dy lojtarët janë të papajtueshëm.

Pra, nëse Perez do ta blejë Neymarin nga PSG, Hazard nuk do të ketë interes tek Madridi për të përfunduar lëvizjen e tij të ëndrrës në kampionët evropianë.

RAPORTO