Neymar dhe Mbappe ‘2000’ përqind janë duke qëndruar në PSG

Yjet e anës franceze kanë qenë të lidhur me lëvizjet larg klubit, por Nasser Al-Khelaifi thotë se ata janë “2,000 për qind” duke qëndruar Paris Saint-Germain nuk do të duhet të shesë Neymar apo Kylian Mbappe për të përmbushur rregullat financiare të Fair Play (FFP), sipas presidentit të klubit Ligue 1 Nasser Al-Khelaifi.

PSG vitin e kaluar hodhi poshtë pretendimet e bëra nga Der Spiegel dhe Mediapart se klubi kishte anashkaluar përcaktimet e shpenzimeve të FFP, duke thënë se ata “gjithmonë kanë vepruar në përputhje absolute me ligjet dhe rregulloret e nxjerra nga institucionet sportive”.

Disa pretenduan se PSG do të konsideronte shitjen e aseteve të tyre të çmuara në përputhje me rregullat, por Al-Khelaifi ka mohuar se PSG do të duhet të fitojë në Neymar ose Mbappe, të cilët kanë qenë të lidhur me lëvizjet larg skuadrës franceze.

“Nuk është 100 për qind, por 2,000 për qind,” tha Al-Khelafi për Le Parisien kur u pyet nëse duo i PSG-së do të qëndronte në skuadër.

“Ata do të qëndrojnë në Paris. Shumë media, veçanërisht në Francë, thonë se ne do të duhet të shesim Neymar ose Kylian. Dëshiroj të konfirmoj se Kylian dhe Neymar do të qëndrojnë këtu.

Neymar aktualisht është në Brazil duke marrë trajtim në një dëmtim metatarsal, me Mbappe që ka marrë përsipër si sulmues kryesor i PSG në mungesë të tij dhe Edinson Cavanit.

RAPORTO