Neymar: Barcelona mund ta shesë Philippe Coutinho për të sjellë yllin e PSG në Camp Nou

11.01.2019

Barcelona mund të shesë Phillipe Coutinho vetëm një vit pasi nënshkroi atë për 142 milionë funta nga Liverpool për të financuar një marrëveshje për të sjellë Neymar përsëri në klub, sipas raporteve. Braziliani nënshkroi për kampionët spanjoll vitin e kaluar, por ai nuk ka arritur të integrohet plotësisht në stilin e tyre të lojës. Coutinho […]

Neymar: Barcelona mund ta shesë Philippe Coutinho për të sjellë yllin e PSG në Camp Nou Foto: Ilustrim

Barcelona mund të shesë Phillipe Coutinho vetëm një vit pasi nënshkroi atë për 142 milionë funta nga Liverpool për të financuar një marrëveshje për të sjellë Neymar përsëri në klub, sipas raporteve.

Braziliani nënshkroi për kampionët spanjoll vitin e kaluar, por ai nuk ka arritur të integrohet plotësisht në stilin e tyre të lojës.

Coutinho u soll si zëvendësues i yllit Brazilian, Neymar dhe me qëllim që të futet në stilin e tij.

Neymar bëri lëvizjen në Paris Saint-Germain nga Barca në verën e 2017 për një rekord botëror dhe ka ndihmuar klubin të vazhdojë të dominojë në futbollin francez.

Por thashethemet rreth një kthimi në klubin e tij të mëparshëm nuk kanë ikur kurrë mes raporteve të pakënaqësisë në Paris.