Ndeshjet e sotme në top 5 ligat evropiane

17.09.2021 / Sport

Ndeshjet e sotme në top 5 ligat evropiane
Foto: Ilustrim

Tashmë veçse kanë përfunduar ndeshjet e para të garave të mëdha për klubet evropiane si Liga e Kampionëve, Liga e Evropës dhe Liga e Konferencës, ndërsa sot rikthehen ndeshjet e ligave evropiane.

Sot në ligat evropiane priten të zhvillohen disa ndeshje tejet interesante.

Duke filluar nga liga angleze, në Premier Ligë do të zhvillohet ndeshja në mes të Newcastle United dhe Leeds United, ku kjo ndeshje luhet në kuadër të xhiros së pestë të këtij sezoni.


Ndërsa, në ligën spanjolle, La Ligë do të jetë Celta Vigo nikoqir i skuadrës së Cadiz FC.

Në Ligën 1 të Francë zhvillohet ndeshja në mes të Strasbourg dhe Metz.

Kurse në bundesligë gjermane do të zhvillohet ndeshja Hertha Berlin – Greuther Furth, dhe në Serie A Sassuolo do të përballet me Torinon.

Premier Liga
21:00 Newcastle United – Leeds United

Liga 1
21:00 Strasbourg – Metz

Bundesliga
20:30 Hertha Berlin – Greuther Furth

Serie A
20:45 Sassuolo – Torino

La Liga
21:00 Celta Vigo – Cadiz CF

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *