Ndeshjet e sotme në top 5 ligat evropiane

  • 17.09.2021
Ndeshjet e sotme në top 5 ligat evropiane

Tashmë veçse kanë përfunduar ndeshjet e para të garave të mëdha për klubet evropiane si Liga e Kampionëve, Liga e Evropës dhe Liga e Konferencës, ndërsa sot rikthehen ndeshjet e ligave evropiane.

Sot në ligat evropiane priten të zhvillohen disa ndeshje tejet interesante.

Duke filluar nga liga angleze, në Premier Ligë do të zhvillohet ndeshja në mes të Newcastle United dhe Leeds United, ku kjo ndeshje luhet në kuadër të xhiros së pestë të këtij sezoni.


Ndërsa, në ligën spanjolle, La Ligë do të jetë Celta Vigo nikoqir i skuadrës së Cadiz FC.

Në Ligën 1 të Francë zhvillohet ndeshja në mes të Strasbourg dhe Metz.

Kurse në bundesligë gjermane do të zhvillohet ndeshja Hertha Berlin – Greuther Furth, dhe në Serie A Sassuolo do të përballet me Torinon.

Premier Liga
21:00 Newcastle United – Leeds United

Liga 1
21:00 Strasbourg – Metz

Bundesliga
20:30 Hertha Berlin – Greuther Furth

Serie A
20:45 Sassuolo – Torino

La Liga
21:00 Celta Vigo – Cadiz CF

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë