Ndeshje interesante në EURO2020, Danimarka – Finlanda, formacionet e mundshme

Ndeshje interesante në EURO2020, Danimarka – Finlanda, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

12.06.2021 / Sport

Danimarka e Finlanda do e fillojnë Kampionatin Evropian “EURO2020” me përballjen mes tyre që zhvillohet në ora 18:00.

Dy përfaqësueset gjenden në Grupin B, së bashku me Belgjikën e Rusinë.

Ndeshja Danimarka – Finlanda zhvillohet në “Parken Stadium” në Kopenhagë.

Përfaqësuesja e Danimarkës pritet që në këtë duel të luajë me një skemë prej 4-2-3-1.

Ndërsa ajo e Finlandës pritet të startojë tërësisht në mbrojtje me skemë 3-5-2.

Formacionet e mundshme

Danimarka: Schmeichel, Wass, Christensen, Kjaer, Mahele, Hojbjerg, Felaney, Poulsen, Eriksen, Braithëaite, Dolberg.

Finlanda: Hradecky, O’Shaughenssy, Toivio, Arajuuri, Uronen, Kauko, Sparv, Kamara, Alho, Lod, Pukki.

Kujtojmë se sonte do të zhvillohet edhe një ndeshje tjetër në kuadër të këtij kampionati, ku do të takohen Belgjika me Rusinë me fillim prej orës 21:00 në “Krestovsky Stadium”./SuharekaOnline/

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit