Ndeshje interesante Hungari-Francë, formacionet e mundshme

Ndeshje interesante Hungari-Francë, formacionet e mundshme
F K

19.06.2021 / Sport

Edhe sot vazhdon Kampionati Evropian “EURO 2020”, ku do të zhvillohen tri ndeshje tejet interesante.

Vëmendja e ndeshjes pritet të jetë tek ajo mes Kombëtares së Hungarisë dhe asaj të Francës.

Ndeshja Hungari-Francë do të zhvillohet në Budapest në kuadër të Grupit F.

Vendasit në ndeshjen hapëse pësuan humbje kundër Portugalisë me rezultat 3:0, kurse Franca e nisi me derbi kundër Gjermanisë, ndeshjen të cilën francezët e fituan me rezultat minimal 1:0.

Formacionet e mundshme:

Hungary (3-5-2): Gulacsi; Botka, Orban, At.Szalai; Lovrencsics, Schafer, Kleinheisler, Nagy, Fiola; Sallai, Ad.Szalai

France (4-3-1-2): Lloris; Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez; Pogba, Kante, Rabiot; Griezmann; Mbappe, Benzema.

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit