Ndeshja historike e Ballkanit në Ligën e Kampionëve, “Xhebrailat” premtojnë diçka unike

Shpallja kampion i Kosovës në edicionin 2021/2022, ka bërë që klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani të marrë pjesë në garat evropiane.

Ndeshja historike e Ballkanit në Ligën e Kampionëve, “Xhebrailat” premtojnë diçka unike

Në muajin e ardhshëm, në Korrik do të jetë edhe debutimi i parë i Ballkanit në raundin e parë kualifikues në garat e Ligës së Kampionëve.

Me datën 5 Korrik, klubi i udhëhequr nga trajneri shqiptar, Ilir Daja do të përballet me FK Zaligirisin në raundin e parë kualifikues të kësaj gare.


Ndeshja e parë do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë.

Tifogrupi nga Suhareka, “Xhebrailat”, kanë njoftuar se kanë nisur përgatitjet për të sjellë diçka unike.

Po ashtu, nga Xhebrailat kanë theksuar se po përgatitin diçka për të pëfaqësuar qytetin e Suharekës në mënyrë dinjitoze.

Njoftimi i plotë nga “Xhebrailat” (pa ndërhyrje):

“-8 Ditë nga ndeshja historike!

-Siç e dini të Martën e 5 Korrikut përballemi në kualifikimet për Champions League ku presim ekpin nga Lituania Zalgrisin.

-Xhebrailat janë duke u përgaditur për të sjellur diqka unike si dhe ta përfaqësojmë qytetin e Suharekës në mënyrë dinjitoze.

Andaj ju ftojmë të gjithëve të na bashkangjiteni në një udhëtim masivë drejt Prishtinës.

-Në lidhje me orarin e udhëtim dhe të gjitha gjërat kryesore do njoftoheni me kohë.

TA PËRFAQËSOJMË SUHAREKËN SIÇ NA KA HIJE!”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë