Ndeshja e radhës Angli – Skoci, formacionet zyrtare

Ndeshja e radhës Angli – Skoci, formacionet zyrtare
Çlirim Gashi

18.06.2021 / Sport


Rivalët e vjetër takohen sërish. Anglia do të përballet me Skocinë në “Wembley” të Londrës.

Kjo ndeshje vlen për xhiron e dytë të grupit D në Kampionatin Evropian.

Anglia fitoi ndeshjen e parë ndaj Kroacisë minimalisht 1:0 duke e mundur kështu rivalin kryesor në grup.

Në anën tjetër, Skocia u mposht 2:0 nga Çekia dhe një humbje tjetër sonte mund të shuajë gjasat e tyre për kualifikim tutje.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet startuese për këtë derbi. 

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit

1

6 orë më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar