Gjysmëfinalja e dytë në Champions League, Man City – PSG, formacionet e mundshme

Gjysmëfinalja e dytë në Champions League, Man City – PSG, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

04.05.2021 / Sport

Manchester City do ta mirëpres PSG-në, ndeshja kthyese e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

“Qytetarët” arritën që t’i mposhtin “Parisienët” në “Parkun e Princave” me rezultat të ngushtë 1 – 2, por dy skuadrat ende kanë shanse për t’u kualifikuar në finale.

Te dy skuadrat do jenë me të gjithë lojtarët, ngase nuk ka të suspenduar ose të lënduar.

Formacionet e mundshme:

Man City (4-3-3): Ederson; Walker, Stones, Dias, Cancelo; De Bruyne, Rodri, Gundogan; Mahrez, Silva, Foden

PSG (4-2-3-1): Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Paredes, Veratti; Di Maria, Neymar, Mbappe; Icardi

Ndeshja zhvillohet në “Etihad” dhe nis në ora 21:00.

RAPORTO