Ndeshja Ballkani – Zalgiris, i besohet këtyre gjyqtarëve të caktuar nga UEFA

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani ka arritur që të shpallet për herë të parë kampion i Superligës së Kosovës në histori të klubit.

Ndeshja Ballkani – Zalgiris, i besohet këtyre gjyqtarëve të caktuar nga UEFA

Me shpalljen kampion, Ballkani tashmë do të marrë pjesë edhe në garat evropiane për herë të parë.

Në fillim të muajit Korrik, skuadra suharekase do të debutojë në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.


Suharekasit do të përballen me Zalgirisin e Lituanisë më 5 korrik.

Për këtë ndeshje të raundit të parë kualifikues të CHL-së, UEFA tashmë ka zbuluar edhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësi.

Në ndeshjen Ballkani – Zalgiris do të ndajnë drejtësi, gjqytarët nga Irlanda, Rob Harvey si gjqytar kryesor, me ndihmësit e tij Allen Lynch dhe Darragh Keegan.

Ndërkaq, gjyqtar i katërt nga UEFA është caktuar John Mcloughlin.

Kujtojmë se, ndeshja e parë mes FC Ballkani dhe KF Zalgirisit do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë