Nainggolan pezullohet nga Interi për ‘arsye disiplinore’

26.12.2018

Mesfushori i Interit, Radja Nainggolan, është pezulluar nga klubi italian për “arsye disiplinore”. Kuptohet që vendimi u mor pasi ish-ndërkombëtarja e Belgjikës ishte vonë për trajnim dhe jo për herë të parë. 30-vjeçari është gjobitur gjithashtu me një shumë të konsiderueshme parash. Nainggolan u bashkua me Interin nga Roma në një marrëveshje 33 milion funta […]

Nainggolan pezullohet nga Interi për ‘arsye disiplinore’ Foto: Ilustrim

Mesfushori i Interit, Radja Nainggolan, është pezulluar nga klubi italian për “arsye disiplinore”.

Kuptohet që vendimi u mor pasi ish-ndërkombëtarja e Belgjikës ishte vonë për trajnim dhe jo për herë të parë. 30-vjeçari është gjobitur gjithashtu me një shumë të konsiderueshme parash.

Nainggolan u bashkua me Interin nga Roma në një marrëveshje 33 milion funta në verë dhe ka shënuar tre gola në 15 ndeshje për Luciano Spalletti anën e tretë të vendosur.

Ai do të humbasë ndeshjen e cila do të zhvillohet sot në Serie A kundër Napolit, në San Siro më 26 dhjetor.

Nainggolan u largua nga roma në fillim të vitit 2018 gjatë një videoje të Vitit të Ri në të cilën pinte, tymosur dhe mallkuar. Ai u tërhoq nga futbolli ndërkombëtar pasi nuk arriti të marrë pjesë në skuadrën e Kupës Botërore të Belgjikës për turneun e kësaj vere në Rusi.