Nainggolan pezullohet nga Interi për ‘arsye disiplinore’

Nainggolan pezullohet nga Interi për ‘arsye disiplinore’

Mesfushori i Interit, Radja Nainggolan, është pezulluar nga klubi italian për “arsye disiplinore”.

Kuptohet që vendimi u mor pasi ish-ndërkombëtarja e Belgjikës ishte vonë për trajnim dhe jo për herë të parë. 30-vjeçari është gjobitur gjithashtu me një shumë të konsiderueshme parash.


Nainggolan u bashkua me Interin nga Roma në një marrëveshje 33 milion funta në verë dhe ka shënuar tre gola në 15 ndeshje për Luciano Spalletti anën e tretë të vendosur.

Ai do të humbasë ndeshjen e cila do të zhvillohet sot në Serie A kundër Napolit, në San Siro më 26 dhjetor.

Nainggolan u largua nga roma në fillim të vitit 2018 gjatë një videoje të Vitit të Ri në të cilën pinte, tymosur dhe mallkuar. Ai u tërhoq nga futbolli ndërkombëtar pasi nuk arriti të marrë pjesë në skuadrën e Kupës Botërore të Belgjikës për turneun e kësaj vere në Rusi.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës