Nainggolan i lirë për të kaluar në skuadrat angleze

24.01.2019

Manchester United, Chelsea dhe Tottenham thuhet se janë në garë për mesfushorin e Interit, Radja Nainggolan. Sipas gazetarit Carlo Pellegatti ai ka qenë i informuar Interi që dëshiron ta shesë atë në një ekip të Premier Ligës. Pellegatti ka lidhje të ngushta me skuadrën italiane dhe ka zbuluar të gjitha njoftimet nga një telefonatë të […]

Nainggolan i lirë për të kaluar në skuadrat angleze Foto: Ilustrim

Manchester United, Chelsea dhe Tottenham thuhet se janë në garë për mesfushorin e Interit, Radja Nainggolan.

Sipas gazetarit Carlo Pellegatti ai ka qenë i informuar Interi që dëshiron ta shesë atë në një ekip të Premier Ligës.

Pellegatti ka lidhje të ngushta me skuadrën italiane dhe ka zbuluar të gjitha njoftimet nga një telefonatë të raportuar të marrë nga burimet e tij.

Ai sugjeron se Chelsea, Tottenham dhe Manchester United do të shqyrtojnë mundësinë e transferimit të mesfushorit të skuadrës italiane, Inter.

“Ata më thirrën, duke më thënë që Interi donte ta shiste atë në Premier League,” raportoi Calciomercato.

Për të janë të interesuar ekipet angleze si: Chelsea, Tottenham dhe Manchester United.