Nagelsmann: Lewandowski është sulmuesi më i mirë në botë

03.11.2021

Lewandowski ka realizuar tre gola në fitoren ndaj Benficës, ku Bayerni siguroi kualifikimin në fazën tjetër të garës. Polaku këtë sezon është golashënuesi më i mirë për momentin në Ligën e Kampionëve, me gjithsej tetër gola. “Nuk duhet ta reduktojmë vetëm në golat e tij, por është e vërtetë që ka treguar forcën e karakterit. […]

Nagelsmann: Lewandowski është sulmuesi më i mirë në botë Foto: Ilustrim

Lewandowski ka realizuar tre gola në fitoren ndaj Benficës, ku Bayerni siguroi kualifikimin në fazën tjetër të garës.

Polaku këtë sezon është golashënuesi më i mirë për momentin në Ligën e Kampionëve, me gjithsej tetër gola.

“Nuk duhet ta reduktojmë vetëm në golat e tij, por është e vërtetë që ka treguar forcën e karakterit. Ai gjithmonë kërkon të shënojë.

Është sulmuesi më i mirë në botë dhe do të jetë për një kohë të gjatë”, ka thënë Nagelsmann.