Muriqi i pa ndalur shënon edhe golin e tretë ndaj San Marinos

Muriqi i pa ndalur shënon edhe golin e tretë ndaj San Marinos
Çlirim Gashi

01.06.2021 / Sport


Kombëtarja e Kosovës ka thelluar përsëri epërsinë kundër San Marinos prej 3-0.

Është sulmuesi Vedat Muriqi që zhbllokoj lojën në minutën e 27-të, duke kaluar ‘Dardanët’ në avanatzh prej 1-0.

Muriqi shënoi golin e dytë në fund të pjesës së parë, ndërsa me fillim të asaj të dytës ka shënuar edhe golin e tretë, kështu duke bërë het-trik.

Ky është goli i 14-të i Vedat Muriqit në fanellën e Kosovës.

Kosova dhe San Marino po luajnë në ‘Fadil Vokrri’ në ndeshjen miqësore.

RAPORTO