Muharremaj: Nesër Suhareka do mbetet arena festive, e brohoritjeve me zemër dhe krenarisë që Ballkani ua dhuroi ndër vite

Nesër do të zhvillohet xhiroja e fundit e Superligës së Kosovës, ajo e 36-ta.

Muharremaj: Nesër Suhareka do mbetet arena festive, e brohoritjeve me zemër dhe krenarisë që Ballkani ua dhuroi ndër vite

Në këtë xhiro të fundit Ballkani do ta presë Gjilanin nesër në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 15:00. Tashmë FC Ballkani veçse është zyrtarizuar kampion i Superligës së Kosovës në edicionin 2021/2022.


Pas përfundimit të ndeshjes, suharekasve do t’iu dhurohet trofeu i Superligés, ku pas kësaj do të mbahet edhe një festë në sheshin e qytetit, e cila fillon nga ora 20:00.

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj ka shkruar se nesër Suhareka do mbetet arena festive, e brohoritjeve me zemër dhe e krenarisë së secilit që FC “Ballkani” ua dhuroi ndër vite.

Po ashtu ai ka shkruar se nesër dhe gjithmonë duhet të kujtohen ata që e deshtën klubin tonë në humbje e fitore.

Ai ka shtuar ze me familjet tona, pa dallim, secili prej nesh do ta mbaj mend gjatë ngritjen e kupës që e bëri Suharekën krenare në historinë e futbollit.

Shkrimi i plotë i kryetarit Muharremaj:

Ne jemi kampionë !

Nesër Suhareka do mbetet arena festive, e brohoritjeve me (zemër) dhe e krenarisë së secilit që FC “Ballkani” ua dhuroi ndër vite.

Falenderues gjithmonë do të jemi, ndaj atyre që e mbajtën gjallë futbollin tonë në ditët më të vështira.

Nesër dhe gjithmonë, duhet të kujtohen ata që e deshtën klubin tonë në humbje e fitore.

Nesër do t’u dedikohet fitorja meritorëve.
Nesër ua dhurojmë me shpirt emocionin e rrallë fëmijeve tanë, me duartrokitje e brohoritje që u jep zemër e mbështetje lojtarëve tanë.

Me familjet tona, pa dallim, secili prej nesh, do ta mbaj mend gjatë ngritjen e kupës që e bëri Suharekën krenare në historinë e futbollit.

Urime dhe faleminderit !

Bali Muharremaj

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë