Mposhti Golden Eagle Yllin, Davis i Prizreni 16 shpallet MVP i xhiros së 24-të në Superligë

  • 30.03.2022
Mposhti Golden Eagle Yllin, Davis i Prizreni 16 shpallet MVP i xhiros së 24-të në Superligë

Në njërën nga sfidat kryesore, Prizreni 16 ka mundur Golden Eagle Ylli 82:91. Basketbollisti kryesor i ndeshjes ishte Darell Davis i prizrenasve me 24 pikë, nëntë kërcime dhe dy asistime. Davis ishte MVP edhe në Ligën Unike. Ai është ndër lojtarët më të mirë të huaj në elitën e basketbollit, ndërsa më parë ka luajtur për Rahovecin. Ndihmë të madhe ka dhënë edhe Robert McCoy me 18 pikë, gjashtë kërcime dhe katër asistime.

Në top 5, ka hyrë ish-basketbollisti i Prizrenit 16, Ivan Koljeviq, tashmë i Rahovecit. Ai ndaj Pejës kontribuoi me 14 pikë, shtatë kërcime dhe tetë asistime.


Sigal Prishtina shënoi fitore të rëndësishme ndaj Bashkimit 93:74, ku efektshmërinë më të lartë (25) e kishte Henry Dugat me 15 pikë, dhjetë kërcime dhe tetë asistime.

Ndërkohë, Trepça shënoi fitore të pritur ndaj Dritës 107:47, ku u dallua kapiteni Drilon Hajrizi me 12 pikë, gjashtë kërcime dhe gjashtë asistime.

Top 5

Darrel Davis (Prizreni 16) 24 pikë, 9 kërcime, 2 asistime

Robert McCoy (Prizreni 16) 18 pikë, 6 kërcime, 4 asistime

Ivan Koljeviq (Rahoveci) 14 pikë, 7 kërcime, 8 asistime

Henry Dugat (Sigal Prishtina) 15 pikë, 10 kërcime, 8 asistime

Drilon Hajrizi (Trepça) 12 pikë, 6 kërcime, 6 asistime

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë