“Mosdisiplina” i kushtoi shtrenjtë skuadrës ballkanse, përfiton Kosova

“Mosdisplina” dhe koret raciste i kushtuan shtrenjtë Federatës Malazeze të Futbollit duke u dënuar nga UEFA me një shumë parash.

Komisioni i Displinës së UEFA-s ka dënuar me një ndeshje pa tifozë këtë kombëtare, si dhe e ka gjobitur me 20 mijë euro.

Një vendim i favorshëm ky për kombëtaren e Kosovës, që do të vizitojë Podgoricën më 7 qershor, në kuadër të ndeshjeve kualifikuese të Euro2020.

Lojtari më i diskriminuan nga tifozët vendas ishte ai i kombëtares angleze, Raheem Stërling.

Sulmuesi i Manchester City gjeti kohë për tu hakmarrë, teksa golin e tij e festoi para tifozëve malazezë.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.