Momenti komik i Munishit me gjyqtarin e katërt: A po e sheh që kam mbetur trajneri më i urtë!

Momenti komik i Munishit me gjyqtarin e katërt: A po e sheh që kam mbetur trajneri më i urtë!

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani ka zhvilluar ndeshjen ndaj Dritës në kuadër të javës së 21-të në Superligën e Kosovës në futboll.

‘Luanët’ e Ismet Munishit arritën fitore me rezultat 2:0, kështu duke e blinduar pozitën e parë me 44 pikë në tabelën e Superligës së Kosovës.

Golashënuesit e kësaj ndeshje ishin Blend Baftiu dhe Edvin Kuç.


Ky derbi në 90 minuta lojë zhvilloi shumë emocione, aksione e tifozëri të shkëlqyeshme.

Po ashtu ky spektakël nuk mungoi as jashtë vijave të fushës.

Trajneri i Ballkani, Ismet Munishi në këtë ndeshje ishte shumë i qetë, ku madje në një moment iu drejtua edhe gjyqtarit të katërt, Arben Halilajt me fjalët: “O Arben, a po e sheh se kam mbet më i urti…”.

Me këtë fitore Ballkani grumbulloi gjithsej 44 pikë duke lënë pas Gjilanin me dhe Prishtinën me nga 41 pikë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë