Milani shfaq interesim për transferimin e Edon Zhegrovës

Në muajin janar futbollisti kosovar, Edon Zhegrova kaloi te klubi Lille, skuadër kjo e aftë në identifikimin dhe përmirësimin e lojtarëve të rinj.

Milani shfaq interesim për transferimin e Edon Zhegrovës

Zhegrova ka debutuar në Ligue 1, po ashtu ai debutoi për disa minuta edhe në Champions League ndaj Chelseat.

Ai e shpëtoi Lillen në kuadër të javës së 31-të në Ligue 1.


Kampioni në fuqi i ligës franceze para disa dite po përballej me Angers, derisa takimi përfundoi 1-1.

Derisa vendasit po fitonin 1-0 dhe dukej se po merrnin tre pikë, reprezentuesi i Kosovës i inkuadruar në lojë në minutën e 66-të në vend të Jontahan David,ndryshoi gjithçka. Ishte minuta e 74-të e takimit, kur Celik asistoi për Zhegrovën, që shënoi një super gol nga distanca për t’i fituar skuadrës së tij një pikë.

Ndërkaq, Calciomercato ka shkruar se Milani ka shënjestruar syrin tek Edon Zhegrova, lojtar ky që njihet nga klubi italian që shumë kohë.

Lojtari kosovar ishte shpërblyet në vitin 2012 si lojtari më i mirë që ka marrë pjesë në kampin e mbajtur në Prishtinë.

Po ashtu, Zhegrova e kuqezinjtë ishin kryqëzuar edhe gjatë vitit 2019, kur ai luante te Genk.

Ndryshe, ai i është bashkuar Lilles në janar nga Baseli dhe se deri tani ka dy gola të shënuara në gjashtë paraqitje në Ligue 1, ndërsa kontratë me klubin francez ka deri në vitin 2026.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë