Milan bëhet me trajner të ri në edicionin e ardhshëm

Stefano Pioli pritet të drejtoi skuadrën e Milanit vetëm deri në fund të këtij kampionati.

‘Kuqezi’ tashmë kanë gjetur trajnerin e ri për ediconin e ardhshëm.

Sipas “SportMediaset”, ende nuk ka ndonjë datë konkrete për transferimin por është e sigurt që gjermani Ralf Rangnick do ta drejtoi skuadrën rosonere në ediconin e ri, transmeton GazetaOlle.

Rangnick do të presë derisa të përfundojë sezoni i Bundesligës dhe mbase edhe sezoni i Serisë A.

Milan këtë vit synon garat evropiane.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.