Messi nuk do kontratë afatgjate me Barcelonën, dëshiron të rinovojë në “stilin Iniesta”

Messi nuk do kontratë afatgjate me Barcelonën, dëshiron të rinovojë në “stilin Iniesta”

Lionel Messi thuhet se dëshiron të vlerësojë gjendjen e tij përpara çdo rinovimi të kontratës me Barcelonën.

Ylli argjentinas është lojtari kryesor i ekipit katalunas për më shumë se dhjetë vite dhe tashmë është bërë një idhull në Camp Nou.

Kontrata e lojtarit thuhet se zgjat deri në viti 2021, por drejtuesit dhe tifozët e Barcelonës e duan Messin edhe për shumë vite në ekip.


Megjithatë, sipas mediumit katalunas Mundo Deportivo, Messi ka ndarë mendjen dhe dëshiron të rinovojë në “stilin Iniesta”.

Messi, i cili do të mbush 33 vjeç në qershor dhe siç bëri Iniesta në kohën e tij, nuk dëshiron të mashtrojë askënd dhe lërë më pak veten. Ai nuk do të zvarritet me fanellën e Barçës.

Ai thuhet se do të vlerësojë gjendjen e tij fizike dhe humorin nga viti në vit dhe kështu do të vendosur për rinovimin e kontratës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës