Messi mesazh Dembele: Barcelona të nevojitet

10.12.2018

Lionel Messi beson se Barcelona “ka nevojë” për Ousmane Dembele mes një bisede në mes dy yjeve të Barçës Lionel Messi dhe Ousmane Dembele ai tha se “Barcelona ka nevojë për ty, për vetëbesimin qe e ke, po ashtu edhe talentin që e ke”. Ylli Francez është vetëm sezoni i tij i dytë në Camp […]

Messi mesazh Dembele: Barcelona të nevojitet Foto: Ilustrim

Lionel Messi beson se Barcelona “ka nevojë” për Ousmane Dembele mes një bisede në mes dy yjeve të Barçës Lionel Messi dhe Ousmane Dembele ai tha se “Barcelona ka nevojë për ty, për vetëbesimin qe e ke, po ashtu edhe talentin që e ke”.

Ylli Francez është vetëm sezoni i tij i dytë në Camp Nou, por pyetjet vazhdojnë të kërkohen për praninë e tij të vazhdueshme. Talenti dhe Vetëbesimi i Dembele ishte ajo që e tundoi Barcën në një marrëveshje prej 105 milionë eurosh, por qëndrimi dhe mospërputhja e Dembele ka nxitur spekulimet e daljes.

Sidoqoftë, Dembele u rikthye mes golave për Barçën në një fitoren 4-0 ndaj rivalëve katalanas Espanyol të shtunën dhe Messi u tha gazetarëve pas asaj gare: “Ai është shumë i mirë.

“Ai dëshiron të luajë, ai ka një lojë të mirë, ka shënuar një gol dhe ka qenë i rëndësishëm, ne kemi nevojë për të” tha Lionel Messi.