12.09.2019, 21:18

Messi: Do të doja që Neymar të kthehej tek Barcelona

Neymar ishte në qendër të vëmendjes gjatë gjithë afatit kalimtar të verës, me emrin e tij që lidhej me rikthimin në ‘Camp Nou’.

Shpresat për rikthimin e tij mbaheshin gjallë deri në ditën e fundit të merkatos, kur edhe u mësua se ai do të qëndronte në Paris.

Duket se kjo nuk i ka pëlqyer shumë Lionel Messit, pasi ky i fundit ka thënë se do ta pëlqente një rikthim të brazilianit.

“Unë do të doja që Neymar të kthehej tek Barcelona” ka thënë Messi.

“Sinqerisht, nuk e di nëse klubi dha maksimumin për rikthimin e tij, por jam i sigurt se negociatat me PSG nuk janë të lehta” ka shtuar tutje argjentinasi.

LEXO EDHE:  Hazard dhe Carvajal e ‘falin’ Sevillan, rezultati dhe statistikat

“Në nivelin sportiv, Neymar është një nga më të mirët në botë” shtoi ndër të tjerash numri 10 i Barcelonës.

Messi nuk është paraqitur akoma në sezonin e ri, derisa po synon rikuperimin për ndeshjen e fundjavës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.