Messi dhe Fabregas aksionarë tek klubi i Piques

  • 08.01.2019
Messi dhe Fabregas aksionarë tek klubi i Piques

Lionel Messi dhe Cesc Fabregas janë bërë aksionarë të skuadrës FC Andorra, pronar i të cilës edhe Gerard Pique. Klubi është është në duart e tre shokëve të pandarë, dy yjeve të Barcelonës dhe një ish lojtari të skuadrës katalonase.

Nuk janë bërë të ditura vlera e aksioneve që Messi e Fabregas kanë investuar te skuadra e Piques, por që futja e tyre në biznes është e sigurt. FC Andorra do të luftojë këtë edicion për tu promovuar në Divizionin e Tretë Katalonas, që i bie futje në futbollin profesionist.


Skuadra do të drejtohet nga dy trajnerë, Albert Jorquera dhe Gabri García, që të dy ish lojtarë të Barcelonës.

Me FC Andorrën janë bashkuar 9 transfere në këtë afat kalimtar, njëri nga ta Adria Vilanova, djali i ish të famshmit, Tito Vilanova.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë