Mësohen gjyqtarët për ndeshjet e Kupës, Shpëtim Murtezi gjykon duelin Ballkani – Llapi

Sezoni pranveror në futbollin kosovar hapet me ndeshjet e Kupës së Kosovës.

Në fazën 1/8 e finales për Edicionin 2020/21 na presin ndeshje të zjarrta sikurse Prishtina – Drita, e Llapi – Ballkani, shkruan Gazetasheshi.com

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për këtë fazë të garave.

Në ndeshjen Prishtina – Drita, gjyqtar kryesor do të jetë Dardan Caka me asistentët Fatlum Berisha, Bujar Selimaj dhe gjyqtar i katërt Selim Isufi.

Ndërsa, në ndeshjen Llapi – Ballkani, “bilbili” kryesor i është besuar gjyqtarit gjilanas Shpëtim Murtezi me asistentët Granit Hyseni, Elvis Bicaj dhe gjyqtar i katërt Mentor Ajeti.https://central.gjirafa.com/renderer.html?v=1.1

Më poshtë e keni delegimin e plotë:

RAPORTO