Mesjavë e “nxehtë” në futbollin kosovar

Gjatë kësaj mesjave do të zhvillohen ndeshjet e javës së 25-të në IPKO Superligë dhe të javës së 22-të në Ligën e Parë.

Në elitë katër ndeshje zhvillohen të mërkurën, derisa dy të tjera të enjte. Ndërkohë, java e 26-të do të luhet në tri ditë, me dy ndeshje të shtunën, dy të dielën dhe dy tjera të hënën.

Pa dyshim spikat derbi i madh i qytetit të Gjilanit, ndërmjet Gjilanit e Dritës, i cili kësaj radhe do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet nën ndriqimin e reflektorëve dhe do të jetë një mundësi e mirë për atmosferë spektakulare.

IPKO Superliga
Java e 25-të
E mërkurë, 3 prill  ora 14.00
Trepça ’89 – Flamurtari
Llapi – Ferizaj
Drenica – Gjilani
Drita – KEK-u

E enjte, 4 prill ora 14.00
Feronikeli – Ballkani
Prishtina – Liria

Liga e Parë
Java e 22-të
E mërkurë, 3 prill  ora 14.00
Fushë Kosova – Vëllaznimi
Onix – Arbëria
Ramiz Sadiku – Kika
Dukagjini – Vllaznia
Drenasi – Vitia
2 Korriku – Trepça
Vushtrria – Besa
Bashkimi – Istogu


© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.