Mesazhi emocional i Messit për Agueron pasi shpalli pensionimin

Të dy janë miq shumë të ngushtë.

Mesazhi emocional i Messit për Agueron pasi shpalli pensionimin

Lionel Messi ka nderuar Sergio Aguero pasi sulmuesi i Barcelonës u detyrua të njoftonte tërheqjen e tij nga futbolli të mërkurën.

Aguero bëri lëvizjen te Barcelona verën e kaluar me shpresën për të luajtur së bashku me mikun e tij më të mirë në Messi, por problemet kontraktuale bënë që golashënuesi rekord i të gjitha kohërave të Blaugrana të largohej nga klubi për në Paris Saint-Germain.


Në mesazhin e tij për Agueron, Messi theksoi mënyrën se si ata janë bërë miq të ngushtë dhe kanë shijuar disa momente të mira në fushë, si fitimi i Kupës së Amerikës me Argjentinën.

“Praktikisht një karrierë e tërë së bashku, Kun… Ne kemi pasur disa momente të shkëlqyera dhe të tjera që nuk ishin aq të mrekullueshme, por të gjitha na kanë bërë të afrohemi më shumë dhe të bëhemi miq më të mirë. Dhe ne do të vazhdojmë të shpenzojmë ata së bashku jashtë fushës”, ka shkruar Messi në një postim në Instagram.

“Me gëzimin e madh për ngritjen e Kupës së Amerikës pak më parë, me të gjitha arritjet që keni arritur në Angli… Dhe e vërteta është se tani dhemb shumë të shohësh se si duhet të ndalosh së bërëi atë që do. më së shumti për shkak të asaj që ju ka ndodhur. Jam i sigurt se do të vazhdoni të jeni të lumtur sepse jeni një person që rrezaton lumturi dhe ne që ju duam do të jemi aty për ju. Tani një fazë e re e jetës suaj po fillon dhe unë Jam i bindur se do ta shijoni me një buzëqeshje në fytyrë dhe me gjithë entuziazmin që vendosni në gjithçka.

“Gjithë të mirat në këtë fazë të re! Të dua shumë miku im, do të më mungojë shumë të jem me ty në fushë dhe kur të takohemi me kombëtaren.”

Aguero ishte në gjendje të luante vetëm në pesë ndeshje të Barcelonës përpara se të pësonte një aritmi kardiake, por ai ishte në gjendje të shënonte në atë kohë, duke e bërë këtë në El Clasico kundër Real Madridit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë