Mesazhi emocional i Messit për Agueron pasi shpalli pensionimin

Të dy janë miq shumë të ngushtë.

15.12.2021 / Sport

Mesazhi emocional i Messit për Agueron pasi shpalli pensionimin
Foto: Ilustrim

Lionel Messi ka nderuar Sergio Aguero pasi sulmuesi i Barcelonës u detyrua të njoftonte tërheqjen e tij nga futbolli të mërkurën.

Aguero bëri lëvizjen te Barcelona verën e kaluar me shpresën për të luajtur së bashku me mikun e tij më të mirë në Messi, por problemet kontraktuale bënë që golashënuesi rekord i të gjitha kohërave të Blaugrana të largohej nga klubi për në Paris Saint-Germain.


Në mesazhin e tij për Agueron, Messi theksoi mënyrën se si ata janë bërë miq të ngushtë dhe kanë shijuar disa momente të mira në fushë, si fitimi i Kupës së Amerikës me Argjentinën.

“Praktikisht një karrierë e tërë së bashku, Kun… Ne kemi pasur disa momente të shkëlqyera dhe të tjera që nuk ishin aq të mrekullueshme, por të gjitha na kanë bërë të afrohemi më shumë dhe të bëhemi miq më të mirë. Dhe ne do të vazhdojmë të shpenzojmë ata së bashku jashtë fushës”, ka shkruar Messi në një postim në Instagram.

“Me gëzimin e madh për ngritjen e Kupës së Amerikës pak më parë, me të gjitha arritjet që keni arritur në Angli… Dhe e vërteta është se tani dhemb shumë të shohësh se si duhet të ndalosh së bërëi atë që do. më së shumti për shkak të asaj që ju ka ndodhur. Jam i sigurt se do të vazhdoni të jeni të lumtur sepse jeni një person që rrezaton lumturi dhe ne që ju duam do të jemi aty për ju. Tani një fazë e re e jetës suaj po fillon dhe unë Jam i bindur se do ta shijoni me një buzëqeshje në fytyrë dhe me gjithë entuziazmin që vendosni në gjithçka.

“Gjithë të mirat në këtë fazë të re! Të dua shumë miku im, do të më mungojë shumë të jem me ty në fushë dhe kur të takohemi me kombëtaren.”

Aguero ishte në gjendje të luante vetëm në pesë ndeshje të Barcelonës përpara se të pësonte një aritmi kardiake, por ai ishte në gjendje të shënonte në atë kohë, duke e bërë këtë në El Clasico kundër Real Madridit.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *