Me dy ndeshjet e fundit, sot kompletohen ekipet çerekfinale e Ligës së Kampionëve

Sot zhvillohen dy ndeshjet e fundit të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve.

Bayern Munchen e pret Lazion në Alianz Arena në ndeshjen kthyese.

Bavarezët janë me një këmbë në çerekfinale pasi që ndeshjen e parë e kanë fituar 1-4.

Në Londër, Chelsea e pret Atletico Madridin. Blutë fituan në ndeshjen e parë me rezultat minimal dhe kjo pritet të jetë një ndeshje shumë e fortë.

Kujtojmë se Manchester City, Real Madrid, Liverpool, PSG, Dortmund dhe Porto tashmë janë kualifikuar në rundin tjetër.

RAPORTO