Mbappe: Real Madrid? Nuk kam marrë një vendim dhe nuk do të flas me rivalin tim tani

  • 07.02.2022
Mbappe: Real Madrid? Nuk kam marrë një vendim dhe nuk do të flas me rivalin tim tani

Pas fitores 5-1 të Paris Saint-Germain ndaj Lille, në të cilën Kylian Mbappe shënoi një nga golat për skuadrën e Mauricio Pochettino, sulmuesi francez foli për të ardhmen e tij.

Mbappe u pyet për përballjen e tij të ardhshme në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit, skuadra që dëshiron ta nënshkruajë atë.


“Jam i përqendruar në mposhtjen e Madridit dhe më pas do të shohim se çfarë do të ndodhë”, tha Mbappe.

Lidhur me vendimin e tij për t’iu bashkuar Real Madridit dhe nëse rezultati kundër tyre në UCL ndryshon mendjen e tij, Mbappe pranoi se ende nuk ka vendosur se cila do të jetë lëvizja e tij e ardhshme.

“Nuk kam marrë ende një vendim”, tha Mbappe. “Edhe nëse ndeshja kundër Madridit ndryshon gjërat, dhe megjithëse jam i lirë të bëj si të dua, nuk do të bëj gjëra të tilla. Dhe nuk do të flas me një rival.”

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë