Mbappe, një opsion për t’u bërë sulmuesi i ardhshëm i Real Madridit

Kontrata e francezit do të përfundojë në korrik.

Mbappe, një opsion për t’u bërë sulmuesi i ardhshëm i Real Madridit

Muajt e fundit, tifozët dhe drejtorët e Real Madridit kanë ëndërruar të kenë Erling Haaland dhe Kylian Mbappe në të njëjtën skuadër.

Ata u përpoqën të joshin norvegjezin në Madrid, por realiteti financiar dhe sportiv i detyroi ata të tërhiqnin interesin e tyre.


Los Blancos kanë nevojë për një sulmues për të mbuluar Karim Benzema, pasi as Mariano Diaz dhe as Luka Jovic nuk pritet të qëndrojnë në klub përpara sezonit të ardhshëm.

Synimi i Real Madridit është të gjejë një lojtar të ri, të talentuar që mund të bëhet një sulmues elitar në të ardhmen. Ndërkohë, me Benzemën që është titullar i padiskutueshëm, Mbappe mund të luajë edhe si nëntëshe false.

Sulmuesi aktual i Paris Saint-Germain është i vetëdijshëm për qëllimin e Real Madridit dhe ai është i hapur ndaj kësaj ideje.

Megjithatë, kjo nuk do të thotë se Real Madridi nuk po kërkon një lojtar që mund të bëjë diferencën. Ata nuk e shohin si një çështje urgjente, por pasi u zyrtarizua kalimi i Haaland te Manchester City, Los Blancos po përpiqen të kërkojnë një sulmues që do të bëjë diferencën në të ardhmen.

Vinicius, Benzema and Rodrygo

Duke shkuar në sezonin e ardhshëm, sulmi i Real Madridit do të përbëhet aktualisht nga Vinicius Junior, Benzema dhe Rodrygo Goes, ndërsa gjithçka tregon se Eden Hazard do të qëndrojë edhe për një sezon tjetër pavarësisht dëmtimeve.

Carlo Ancelotti nuk ka në planet e tij as Marianon dhe as Jovicin dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me Marco Asensio, kontrata e të cilit përfundon më 30 qershor 2023.

As Raul de Tomas dhe as Borja Mayoral nuk pritet të kthehen, pasi Real Madridi nuk do të jetë në nxitim për të nënshkruar me një sulmues nëse Mbappe bashkohet në verë.

Endrick dhe Moukoko

Një nga sulmuesit që ka nxitur interesimin e Real Madridit është 15-vjeçari brazilian Endrick, i cili ka shkëlqyer në skuadrat e të rinjve të Palmeiras, por ende nuk ka marrë përvojë me ekipin e parë.

Ndërkohë, i riu i Borussia Dortmundit, Youssoufa Moukoko, ka spikatur me shifrat e golave në Gjermani, i cili ka tërhequr interesin e skuadrave të ndryshme evropiane që në moshën 12-vjeçare.

Sa i përket Real Madridit, gjigantët e La Liga Santander po kërkojnë një sulmues të jashtëzakonshëm që mund të zhvillohet në klub, siç kanë arritur të bëjnë tashmë me Vinicius dhe Rodrygo.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë