Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Mbappe i premtohet një bonus i madh tetë-shifror nga Real Madrid me një kusht

30.07.2021 / Sport

Mbappe i premtohet një bonus i madh tetë-shifror nga Real Madrid me një kusht
Foto: Ilustrim

Kylian Mbappe thuhet se i është premtuar një tarifë prej 40 milionë eurosh nga Real Madridi-për sa kohë që ai qëndron në Paris Saint-Germain edhe një sezon më shumë.

22-vjeçari është në vitin e fundit të marrëveshjes së tij me PSG dhe është lidhur me një kalim në Spanjë prej vitesh.

Marca ka pohuar se Mbappe i ka thënë menaxherit Mauricio Pochettino se ai nuk ka dëshirë të rinovojë kontratën e tij.

Thuhet gjithashtu se Madridi i ka premtuar fituesit të Kupës së Botës një shumë tetë-shifrore nëse ai pret për një lëvizje.


Pochettino i tha Le Parisien: “A më tha Mbappe që nuk do të zgjatet? Këto janë biseda private. Por në asnjë rast Kylian nuk më foli për këtë. A mund ta imagjinojmë që ai të largohet falas? Unë nuk e përdor imagjinatën.”

Madridi aktualisht nuk ka financa për të nënshkruar me Mbappe, të cilin PSG janë të dëshpëruar për ta mbajtur.

Mbappe nuk ka thënë publikisht se dëshiron të largohet dhe madje pranoi se ëndrra e tij është të fitojë Ligën e Kampionëve me PSG në fillim të këtij viti.

Në një intervistë të përbashkët me Neymar, dyshja folën për revistën zyrtare të PSG-së për qëllimet dhe aspiratat e tyre të ardhshme brenda lojës.

Gjatë shkëmbimit të tij me brazilianin, Mbappe tha: “Unë nuk jam shumë i mirë si gazetar. Çfarë do të pyesja Neymar? Cila është ëndrra juaj e madhe për ju pas gjithçkaje që keni arritur?”

Neymar u përgjigj: “Ëndrra ime më e madhe me PSG është të fitoj Ligën e Kampionëve dhe me Brazilin të fitoj Kupën e Botës. Dhe për ty, Kylian, është të fitosh Ligën e Kampionëve, apo jo?”

Mbappe pastaj tha: “Ëndrra ime më e madhe është të fitoj Ligën e Kampionëve me PSG -në, kjo do të ishte fantastike”.

Sidoqoftë, Mbappe nuk i ka treguar presidentit Nasser Al-Khelaifi ose drejtorit sportiv Leonardo se dëshiron të qëndrojë.

Fituesi i Kupës së Botës shënoi 27 herë në 31 paraqitje në Ligue 1 sezonin e kaluar ndërsa PSG përfundoi i dyti, duke humbur në mënyrë tronditëse titullin ndaj Lille.

Ndërkohë, Madridi nënshkroi me David Alaba nga Bayern Munich në fillim të kësaj vere në një transferim falas dhe shpresojnë të përdorin një metodë të ngjashme.

Daljet do të ndihmojnë në dhënien e fondeve Carlo Ancelotti dhe ata tashmë e kanë lënë Raphael Varane të bashkohet me Manchester United, ndërsa Sergio Ramos është bashkuar me PSG.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *