Marcotti: Gonzalo Higuain nuk do të bashkohet me Chelsean për shkak të Eden Hazard

  • 14.01.2019
Marcotti: Gonzalo Higuain nuk do të bashkohet me Chelsean për shkak të Eden Hazard

Chelsea nuk ka gjasa të nënshkruajë me Gonzalo Higuain këtë muaj dhe Eden Hazard mund të jetë arsyeja.

Blues kanë qenë shumë të lidhur me Higuain këtë muaj, pasi Maurizio Sarri dëshpërimisht kërkon një sulmues për të rregulluar problemet e golave të tij.


Alvaro Morata dhe Olivier Giroud kanë luftuar përpara golave dhe Chelsea janë të prirur për të lehtësuar presionin ndaj Hazard.

Higuain është në huazim në Milan nga Juventusi, por argjentinasi mund të lidhet me ish-trajnerin Sarri në Londër.

Por me të ardhmen e Hazard në dyshim në spekulimet e Real Madridit, Marcotti beson se Chelsea do t’i japë përparësi mbajtjes së tij në klub në vend që të shndërrohet në Higuain.

“E para është nga perspektiva e Chelseat, Chelsea nuk është kualifikuar për Ligën e Kampionëve në dy nga tre sezonet e kaluara.

“Dhe ata kanë dashur të bëjnë pagesa të mëdha për Antonio Conte dhe Jose Mourinho.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë