Marcotti: Gonzalo Higuain nuk do të bashkohet me Chelsean për shkak të Eden Hazard

14.01.2019

Chelsea nuk ka gjasa të nënshkruajë me Gonzalo Higuain këtë muaj dhe Eden Hazard mund të jetë arsyeja. Blues kanë qenë shumë të lidhur me Higuain këtë muaj, pasi Maurizio Sarri dëshpërimisht kërkon një sulmues për të rregulluar problemet e golave të tij. Alvaro Morata dhe Olivier Giroud kanë luftuar përpara golave dhe Chelsea janë […]

Marcotti: Gonzalo Higuain nuk do të bashkohet me Chelsean për shkak të Eden Hazard Foto: Ilustrim

Chelsea nuk ka gjasa të nënshkruajë me Gonzalo Higuain këtë muaj dhe Eden Hazard mund të jetë arsyeja.

Blues kanë qenë shumë të lidhur me Higuain këtë muaj, pasi Maurizio Sarri dëshpërimisht kërkon një sulmues për të rregulluar problemet e golave të tij.

Alvaro Morata dhe Olivier Giroud kanë luftuar përpara golave dhe Chelsea janë të prirur për të lehtësuar presionin ndaj Hazard.

Higuain është në huazim në Milan nga Juventusi, por argjentinasi mund të lidhet me ish-trajnerin Sarri në Londër.

Por me të ardhmen e Hazard në dyshim në spekulimet e Real Madridit, Marcotti beson se Chelsea do t’i japë përparësi mbajtjes së tij në klub në vend që të shndërrohet në Higuain.

“E para është nga perspektiva e Chelseat, Chelsea nuk është kualifikuar për Ligën e Kampionëve në dy nga tre sezonet e kaluara.

“Dhe ata kanë dashur të bëjnë pagesa të mëdha për Antonio Conte dhe Jose Mourinho.