Marchisio drejt kampionatit amerikan

30.03.2018

Mesfushori italian nuk ka pasur hapësirat e duhura këtë edicion te kampioni italian.Pas rikthimit nga lëndimi, Marchisio nuk ka arritur të tregojë vlerat që kishte më parë. Por lojtari ende nuk ka pranuar vazhdimin e kontratës me Zonjën e Vjetër. E ardhmja e tij duket se do të jetë në kampionatin amerikan ku ka disa […]

Marchisio drejt kampionatit amerikan Foto: Ilustrim

Mesfushori italian nuk ka pasur hapësirat e duhura këtë edicion te kampioni italian.Pas rikthimit nga lëndimi, Marchisio nuk ka arritur të tregojë vlerat që kishte më parë.

Por lojtari ende nuk ka pranuar vazhdimin e kontratës me Zonjën e Vjetër.

E ardhmja e tij duket se do të jetë në kampionatin amerikan ku ka disa oferta.

Dy skuadrat nga New Yorku, City dhe Red Bull kanë shprehur interesim për Marchision.

Për italianin interesim ka shprehur edhe skuadra kanadeze Toronto.

Gjatë muajit qershor, Marchisio pritet të vendosë për të ardhmen e tij se cilës skuadër do t’i bashkohet. /Telegrafi/