Moussa Demble Manchester United e sheh Dembelen si alternativë të Haaland

Manchester United do t’i drejtohet sulmuesit të Lyonit, Moussa Dembele pasi ka humbur nënshkrimin e Erling Braut Haaland.

19-vjeçari Haaland i dha fund spekulimeve duke bërë kalimin nga Red Bull Salzburg në Borussia Dortmund të dielën.

Dembele, dikur i Celtic dhe Fulham, ka 10 gola nga 18 paraqitje të Ligue 1 deri më tani këtë sezon.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.