Manchester United dhe Villarreal finalist të Europa League

Manchester United dhe Villarreal finalist të Europa League
Çlirim Gashi

07.05.2021 / Sport

Villarreal është finalist i Europa League pasi ka eliminuar Arsenalin.

Ndeshja e djeshme është mbyllur 0-0, një rezultat që i ka konvenuar klubit spanjoll. 

Villarreal ndeshjen e parë e kishte fituar 2-1. 

Po ashtu dje është zhvilluar edhe ndeshja gjysmëfinale në mes të Romës dhe Manchester United, ku Roma shënoi fitore me rezultat 3-2, por klubi anglez në ndeshjen e parë kishte fituar me rezultat 6-2.

Në finale klubi spanjoll do të ndeshet me Manchester United. 

RAPORTO