Manchester United dhe Chelsea në luftë për Eriksen

28.01.2019

Ekipet e Premier League e rritën interesimin rreth Eriksenit pasi hoqi dorë Real Madridi. Manchester United dhe Chelsea duken të vendosur për një luftë oferte për yllin e Tottenhamit Christian Eriksen këtë verë. Ekipet e Premierligës shpresojnë të transferojnë yllin e Tottenham Spurs në fund të sezonit pasi Real Madridi tërhoqi interesin për Christian Eriksen. […]

Manchester United dhe Chelsea në luftë për Eriksen Foto: Ilustrim

Ekipet e Premier League e rritën interesimin rreth Eriksenit pasi hoqi dorë Real Madridi.

Manchester United dhe Chelsea duken të vendosur për një luftë oferte për yllin e Tottenhamit Christian Eriksen këtë verë.

Ekipet e Premierligës shpresojnë të transferojnë yllin e Tottenham Spurs në fund të sezonit pasi Real Madridi tërhoqi interesin për Christian Eriksen.

Eriksen nuk ka dëshirë që të nënshkruaj një marrëveshje të re me Spurs dhe mund të mendojë të largohet në të ardhmen e afërt, por Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain gjithashtu mund të hyjnë në garë për të.