Manchester United afër transferimit të Boubacar Kamara

Djajtë e Kuq kërkojnë të mposhtin Real Madridin dhe Barcelonën me nënshkrimin e tij.

Manchester United afër transferimit të Boubacar Kamara

Djajtë e Kuq kërkojnë të mposhtin Real Madridin dhe Barcelonën me nënshkrimin e tij.

Manchester United thuhet se ka kërkuar nënshkrimin e mesfushorit të Marseille, Boubacar Kamara gjatë afatit kalimtar aktual të dimrit. Kamara ka hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me Les Olympiens dhe për këtë arsye është i lirë të negociojë një kontratë me klube të tjera për verën e ardhshme.


Megjithatë, Manchester United dëshiron të sigurojë shërbimet e Kamara gjatë dritares së dimrit për një tarifë të reduktuar, pasi Ralf Rangnick kërkon të forcojë opsionet e tij në mesfushë.

Nëse Manchester United do të jetë në gjendje të finalizojë një marrëveshje për Kamara, ata do të marrin një nga lojtarët më të rëndësishëm të Marsejës.

22-vjeçari ka qenë një personazh i qëndrueshëm në mes të parkut për Marsejën, duke bërë 23 paraqitje deri më tani këtë sezon dhe duke qenë kapiten i skuadrës në disa raste. Duke qëndruar gjashtë këmbë i gjatë, mesfushori do t’i ofronte Rangnick një alternativë ndaj Scott McTominay dhe Fred, si dhe mund të hapte derën për një largim të Paul Pogba.

Pasi iu bashkua akademisë së Marsejës në vitin 2005, Kamara u ngjit në skuadrën e të rinjve në formë mbresëlënëse dhe bëri debutimin e tij profesional për klubin në një ndeshje të Kupës së Ligës në dhjetor 2016.

Krahas formës solide të klubit, Kamara ka përfaqësuar Francën për çdo ekip të të rinjve nga U17 deri në U21. Nëse ai kalon në Premier League dhe vendoset shpejt, ai mund të jetë në garë për një ndeshje të plotë ndërkombëtare me kampionët në fuqi të Kupës së Botës.

Ai ishte gjithashtu një zëvendësues i papërdorur në finalen e Europa League 2018 pasi Marseille humbi 3-0 ndaj Atletico Madrid në Lyon.

Kamara është një objektiv shumë i kërkuar në transfertë

Ashtu si Manchester United, ka një sërë klubesh të interesuara për nënshkrimin e Kamara gjatë dritares së dimrit, pasi kontrata e tij i afrohet fundit të saj me klubin e tij të fëmijërisë.

Dyshja e La Liga Santander, Real Madrid dhe Barcelona besohej se ishin të prirur për të sjellë francezin pasi ai konsiderohet një vlerë e mirë për dikë të cilësisë dhe moshës së tij.

Skuadrat e Premierligës, West Ham dhe Newcastle United janë gjithashtu në garë me Manchester United për Kamara, por duket se Djajtë e Kuq janë në pole position për nënshkrimin e tij.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës