Manchester City refuzon t’i shkëmbejë lojtarët me Barcelonën

Manchester City nuk është i interesuar në shkëmbimin e lojtarëve mes Nelson Semedo dhe Joao Cancelo.

Semedo është ofruar te “Qytetarët” nga Barcelona në shkëmbim për Cancelo-n, por thuhet se klubi anglez e ka refuzuar.

Sipas Marca, Pep Guardiola nuk është i interesuar për të bërë këtë biznes sepse nuk e sheh si shkëmbim i mjaftueshëm.

Gjiganti anglez dëshiron që në verë të transferojë portugezi dhe do paguajë 40 milionë euro, por nuk dëshiron ta humbë Cancelo-n, transmeton Insporti

Kontrata e Semedo-s skadon në vitin 2022, ndërsa këtë sezon ka zhvilluar 29 ndeshje, pesë prej tyre erdhën nga stoli.

Ndërsa, sa për Cancelo, ai ka bërë vetëm 18 paraqitje, në tetë prej tyre hyri në ndeshje nga stoli, ndërsa ka dështuar të jetë në formacionin e parë shkaku i formës së mirë të Kylie Walker.

LEXO EDHE:  Nesër ndeshja Ballkani - Llapi, këta janë gjyqtarët