Man Utd i gatshëm të dhurojë 100 milionë funte për Joao Felix

Skuadra angleze, është duke shprehur interesim për blerjen e yllit portugez, dhe Manchester United është i gatshëm të dhurojë 100 milionë funte, për marrëveshjen me Joao Felix.

Manchester United është i vendosur për të bërë një lëvizje verore prej 100 milionë funte për Benfica wonderkid Joao Felix.

Mesfushori 19-vjeçar është shikuar në disa raste nga Reds Scout dhe është vlerësuar si një yll i së ardhmes.

Manchester United, është duke i besuar talentit të tij, edhe pse ai është 19 vjeqar, ka një talent të shkëlqyer, dhe nuk do ta zhgënjejë asnjë skuadër.

RAPORTO