Man Utd ‘bën përparim’ në marrëveshjet e David de Gea dhe Anthony Martial, thotë Ole Gunnar Solskjaer

24.01.2019

Manchester United po bën përparim në zgjatjen e kontratave për David de Gea dhe Anthony Martial, sipas Ole Gunnar Solskjaer. Klubi ka marrë një mundësi për të zgjeruar kontratat e të dy lojtarëve deri në qershor 2020 dhe negociatat në lidhje me marrëveshjet e reja afatgjata janë në vazhdim. Sky Sports News e kupton se […]

Man Utd ‘bën përparim’ në marrëveshjet e David de Gea dhe Anthony Martial, thotë Ole Gunnar Solskjaer Foto: Ilustrim

Manchester United po bën përparim në zgjatjen e kontratave për David de Gea dhe Anthony Martial, sipas Ole Gunnar Solskjaer.

Klubi ka marrë një mundësi për të zgjeruar kontratat e të dy lojtarëve deri në qershor 2020 dhe negociatat në lidhje me marrëveshjet e reja afatgjata janë në vazhdim.

Sky Sports News e kupton se Martial është afër arritjes së një marrëveshjeje për një zgjatje pesëvjeçare pas një përparimi në negociata.

Përveç De Gea dhe Martial, Juan Mata, Ander Herrera dhe Ashley Young përballen me të ardhme të pasigurta ku kontrata e tyre përfundon në fund të këtij sezoni, por Solskjaer është shpresëdhënësja ekzekutive që mund të lidhë kontrata të reja.

I pyetur për një përditësim, Solskjaer tha: “Unë mendoj se klubi është duke përparuar, po, por e lë atë tek njerëzit e duhur për ta bërë këtë.

“Unë nuk e di se sa larg nga ajo ne jemi, por shpresojmë se ne mund të kemi një lajm të mirë në javët e ardhshme”.