Man City – Real Madrid, në këtë datë pritet të zhvillohet ndeshja e kthimit në Champions

Ndeshja e kthimit të 1/8-ave të Champions League mes Manchester City-t dhe Real Madrid do të zhvillohet më 7 gusht.

Sfida e parë, e luajtur më 26 shkurt në Santiago Bernabeu, është fituar me rezultatin 2-1 nga anglezët.

Një vendim përfundimtar për zhvillimin e ndeshjeve të Champions League dhe Europa League në mbledhjen që UEFA do të zhvillojë 27 majin e ardhshëm.

Në kkët mbledhje do të vendosen edhe datat për Barcelona-Napoli, Bayern Munich-Chelsea dhe Juventus-Lyon.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.