Man City ekipi më i madh i Premier League

  • 30.11.2018
Man City ekipi më i madh i Premier League

Manchester City ka rënë vetëm 14 pikë sezonin e kaluar në rrugën e tyre në totalin e parë të Anglisë kanë arritur prej 100 pikësh. Deri tani në 2018-19, 15 nga 20 skuadrat në Premier League kanë rënë më shumë se 14 pikë, duke përfshirë Manchester United.

Dukej e pamundur që City mund të përmirësohej në marshimin imperial të sezonit të kaluar, edhe nëse ndeshjet e tyre të Ligës së Kampionëve me Lyon kanë ofruar disa shpresa se ka një mënyrë për të nënshtruar skuadrën e Pep Guardiolës.


Pas 13 ndeshjeve në 2017-18 City kishte dy pikë më shumë dhe dy gola më shumë – dhe një avantazh tetë pikësh mbi vendin e dytë – por në mënyrë vendimtare për të kuptuar se si ata kanë përparuar, këtë sezon ata kanë lënë tre gola më pak.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë