Man City ekipi më i madh i Premier League

30.11.2018

Manchester City ka rënë vetëm 14 pikë sezonin e kaluar në rrugën e tyre në totalin e parë të Anglisë kanë arritur prej 100 pikësh. Deri tani në 2018-19, 15 nga 20 skuadrat në Premier League kanë rënë më shumë se 14 pikë, duke përfshirë Manchester United. Dukej e pamundur që City mund të përmirësohej […]

Man City ekipi më i madh i Premier League Foto: Ilustrim

Manchester City ka rënë vetëm 14 pikë sezonin e kaluar në rrugën e tyre në totalin e parë të Anglisë kanë arritur prej 100 pikësh. Deri tani në 2018-19, 15 nga 20 skuadrat në Premier League kanë rënë më shumë se 14 pikë, duke përfshirë Manchester United.

Dukej e pamundur që City mund të përmirësohej në marshimin imperial të sezonit të kaluar, edhe nëse ndeshjet e tyre të Ligës së Kampionëve me Lyon kanë ofruar disa shpresa se ka një mënyrë për të nënshtruar skuadrën e Pep Guardiolës.

Pas 13 ndeshjeve në 2017-18 City kishte dy pikë më shumë dhe dy gola më shumë – dhe një avantazh tetë pikësh mbi vendin e dytë – por në mënyrë vendimtare për të kuptuar se si ata kanë përparuar, këtë sezon ata kanë lënë tre gola më pak.