Malisheva – Ballkani, sot superndeshje në Superligë

  • 09.03.2022
Malisheva – Ballkani, sot superndeshje në Superligë

Lideri aktual i kampionatit, Ballkani luan në udhëtim te Malisheva, teksa Ulpiana e Dukagjini përballen në Lipjan.

Prishtinën e pret një duel më i lehtë në letër pasi luan në udhëtim te Feronikeli.


Të enjten në program janë edhe dy sfida të tjera për tu zhvilluar, ku vëmendja është te derbi i Anamoravës mes Dritës dhe Gjilanit.

Dueli tjetër i kësaj dite zhvillohet në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë mes Llapit dhe Drenicës.

Sot zhvillohet ndeshja Malisheva – Ballkani, ku ky takim luhet në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë me fillim prej orës 13:00.

Ndeshja Malisheva – Ballkani do të drejtohet nga gjyqtari Alban Shala, me asistentët Lumturije Muhadri, Besnik Morina dhe gjyqtarin e katërt Bardh Ajeti.

Ndërsa, në VAR do të jetë Mentor Ajeti, në AVAR Eridon Podvorica, operator Valon Maloku, vëzhgues i gjyqtarëve Idriz Kelmendi dhe delegat Afrim Nebihu.

E mërkure 09.03.2022

13:00 Malisheva – Ballkani;
13:00 Ulpiana – Dukagjini;
13:00 Feronikeli – Prishtina.

E enjte 10.03.2022

13:00 Drita – Gjilani;
13:00 Llapi – Drenica.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë