Lukaku: Mourinho bëri shumë për Man Utd dhe meriton respekt

29.01.2019

Ylli i Belgjikës u transferua në Old Trafford nga trajneri portugez dhe beson se ai meriton lavdata të shumta për punën që bëri gjatë dy sezoneve. Jose Mourinho “ka bërë shumë” për Manchester Unitedin, thotë Romelu Lukaku, me Portugezin që meriton respekt për punën që bëri deri më tani. Duke ardhur në stadiumin, Old Trafford […]

Lukaku: Mourinho bëri shumë për Man Utd dhe meriton respekt Foto: Ilustrim

Ylli i Belgjikës u transferua në Old Trafford nga trajneri portugez dhe beson se ai meriton lavdata të shumta për punën që bëri gjatë dy sezoneve.

Jose Mourinho “ka bërë shumë” për Manchester Unitedin, thotë Romelu Lukaku, me Portugezin që meriton respekt për punën që bëri deri më tani.

Duke ardhur në stadiumin, Old Trafford në verën e vitit 2016, një trajner me provojë të madhe, tri trofe në karrieren e tij debutuese.

Ai u largua nga katër skuadrat e Premier Ligës pasi ata përfunduan si dy ndeshje pas kampionëve rekord të Manchester City.