Lukaku do të lihet jashtë skuadrës së Chelseat për përballjen me Liverpool

Sulmuesi belg do të ndëshkohet nga Thomas Tuchel për intervistën e tij me Sky Italia.

Lukaku do të lihet jashtë skuadrës së Chelseat për përballjen me Liverpool

Pasojat nga intervista shpërthyese e Romelu Lukakut me Sky Italia do të prishin planet e Chelseat për Vitin e Ri, pasi belgu do të lihet jashtë skuadrës së Bluve për t’u përballur me Liverpool në Stamford Bridge të dielën pasdite.

Ndërkohë që intervista e sipërpërmendur është filmuar shumë më herët në dhjetor, Thomas Tuchel ka marrë një pamje të zbehtë të pikave të ngritura nga sulmuesi belg dhe kuptohet se Chelsea ka mbetur i befasuar nga natyra e bisedës.


Rikthimi i Lukakut te Chelsea nuk ka qenë një sukses i jashtëzakonshëm, me sulmuesin 115 milionë euro që ka shënuar vetëm pesë gola në Premier League këtë sezon, dhe kjo formë e kishte lënë atë të rënë nga Tuchel.

Qëndrimi i ashpër i Chelsea

Fakti që Chelsea është në mes të një krize dëmtimi dhe disponueshmërie, por Tuchel ende mund të zgjedhë të lërë jashtë Lukakun, është një shenjë se sa keq është pritur intervista brenda klubit.

Athletic e kupton se Lukaku do të lihet jashtë skuadrës së Bluve për përballjen e së dielës kundër Liverpool-it, pavarësisht se është plotësisht në formë dhe nuk vuan nga COVID-19.

Timo Werner mezi ka luajtur gjatë periudhës së dimrit, ndërsa Kai Havertz gjithashtu ka luftuar për të zinxhiruar ndeshjet së bashku, por Tuchel ka kufizuar opsionet e tij kundër Liverpool.

Çfarë tha Tuchel për Lukakun?

Në përgjigje të intervistës së ish-golashënuesit të Interit, në të cilën ai në thelb i bëri një lutje palës italiane për ta ri-nënshkruar atë, Tuchel ka qenë kritik ndaj sulmuesit të tij.

“Nuk më pëlqen”, deklaroi Tuchel në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

“Sjell zhurmë që nuk na nevojitet, nuk është e dobishme, por nga ana tjetër nuk duam të nxjerrim më shumë se sa është në të vërtetë.

“Është shumë e lehtë të heqësh rreshta jashtë kontekstit dhe të kuptosh se ndoshta nuk është ajo që donte të thoshte, por le të jemi të sinqertë, nuk na pëlqen, nuk më pëlqen.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës